Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Strona główna Nasza oferta Katalogi do pobrania Kontakt Sklep

Dr. TRETTER - Liniowe

 

Firma Dr TRETTER rozpoczęła swoją działalność w 1970 roku jako przedstawiciel handlowy wysokiej jakości elementów maszyn. Jednak z czasem firma położyła nacisk na łożyska kulkowe oraz elementy w ruchu liniowym. O rozwoju firmy decydowały dwie cechy wydajności : produkcja elementów o wysokim standardzie, a także indywidualne rozwiązania.

Dziś producent Dr TRETTER poprzez własną sprzedaż, agentów  i dystrybucyjnych partnerów jest reprezentowany i rozpoznawanany na całym świecie.

 

 

 

 

Miniaturowe prowadnice liniowe

 

 

Miniaturowe prowadnice mają podobną strukturę do profili prowadnic szynowych. Ze względu na wielkość miniaturowe prowadnice są zbudowane z dwóch rzędów, w większości przypadków. Nasz system C-szyna jest jednak wykonany w kołowym łuku, który może kompensować duże błędy w strukturze połączenia.

 

 

Katalog do pobrania:

Miniaturowe prowadnice liniowe

 

 


                                                                 

Pierścienie osadcze

 

Pierścienie osadcze to niski koszt połączenia wału-piasty do produktów seryjnych. Pozwala na wysokie momenty przenoszenia przy temperaturze pracy do 250° C. Jest idealnym łącznikiem do kombinacji materiałów, które mają różne współczynniki rozszerzalności, np. łożysk stalowych lub ceramicznych łożyskach w aluminiowej obudowie. Mogą w zasadzie być używane jako rodzaj bezpieczeństwa lub przeciążenia sprzęgła.

 

 

Katalog do pobrania:

Pierścienie osadcze

 

 


NSK prowadnice szynowe

 

Dr TRETTER posiada w asortymencie wybrane  prowadnice szynowe NSK. Obejmuje systemy szynowe, warianty z przekładkami z tworzyw sztucznych, jak również szerokie szyny i Translide.

 

Katalog do pobrania:

 

Prowadnice liniowe NSK

 

 


Prowadnice szynowe aluminium dr Tretter

  


 

 

 

Wykonane są zgodnie z DIN 645, oraz posiadają te same wymiary montażowe jak w profilowych prowadnicach szynowych. Aluminiowe systemy szynowe stosowane są w aplikacjach, w których obciążenie i wymagana dokładność wytycznych nie jest wysoka. Prowadnice mogą być stosowany w środowiskach korozyjnych. Wózki i szyny są wymienne, mogą być zamawiane oddzielnie.

 

 

 

 

Katalog do pobrania:

Prowadnice liniowe, aluminiowe

 

 


 

Prowadnice liniowe

 

 

Prowadnice liniowe są sprawdzonym elementem maszyn na rynku do lat. Szyny są dostępne w gatunkach przykręcanych  od góry i od dołu. Wózki i szyny są precyzyjnie wytwarzane tak, że można je zamawiać oddzielnie. Zmniejszają również koszty montażu, ponieważ umożliwiają kompensację błędu o wysokiej powierzchni montażowej.

 

 


Katalog do pobrania:

Prowadnice liniowe

 

 Rolki nośne

 

Rolki sferyczne są sprawdzonym elementem konstrukcyjnym dla systemów transportowych, podajniki i obszarów montażowych. Sferyczne krążki są zazwyczaj wykonane ze stali, obudowa może być powlekana lub wykonana z nierdzewnej stali. W zależności od potrzeb, dostępne są kółka kulowe z tworzyw sztucznych lub plastikowych obudowach kulach.

 

Katalog do pobrania:

Rolki nośne (rolki kulowe, żabie oczka)

 

 


Wałki liniowe, łożyska liniowe

 

Dla ruchów obrotowych stosowane są obrotowe gniazda kulowe. Wraz z systemami zarządzania tworzą odpowiednik fali. Gniazda kulkowe są dostępne w zamkniętych, otwartych i szczelinowych konstrukcjach. Szczelinowy jest regulowany i można je stosować w celu użycia z wały. Istnieją również urządzenia pamięci wykonane z aluminium i żeliwa. Dostępny zakres średnic od 3 do 150 mm.

 

 


Katalog do pobrania:

Wałki liniowe i łożyska liniowe 

 

 


Monocarries

 


Monocarriers to seria zakończeń kompaktowych osi, które pozwalają w prosty i dokładny sposób prowadzić ruch karmienia. Łączy w sobie śrubę kulkową, przewodnik liniowy i profil osi w jednym urządzeniu. Monocarriers jest dostępny w 2 formach. Jako zwartej jednostki MCM i sztywnej jednostki MCH. Odporne na korozję, bezobsługowe osie liniowe posiadają różne zastosowaniach - na przykład w technologii analitycznej, do produkcji półprzewodników lub w maszyn montażowych PCB jako mały stolik lub jako jednostkę pick-and-place. W odpowiednich warunkach brzegowych mogą być również używane w pomieszczeniu czystym lub w przemyśle spożywczym.

 

 

Katalog do pobrania:

Monocarrier

 

 


Jednostki liniowe, stoły liniowe


 


Katalog do pobrania:

Jednostki liniowe, stoły liniowe

 

 


 

Śruby kulowe

 


Katalog do pobrania:

Śruby kulkowe z nakretką kompaktową

Śruby kulowe

 
realizacja Agencja Interaktywna zets.pl