Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Strona główna Nasza oferta Katalogi do pobrania Kontakt Sklep

Motive

Firma Motive srl jest włoskim producentem różnego rodzaju motoreduktorów, w ofercie można znależć takie produkty jak przekładnie ślimakowe BOX, przekładnie współosiowe (zębate) ROBUS, wariatory VARIO, silniki elektryczne DELPHI bez hamulca oraz z hamulcem, także w wykonaniu ATEX.

Wszystkie poniższe motoreduktory produkowane są we Włoszech.

 

Pliki do pobrania

Broszura Iron Cast


Pliki do pobrania

Katalog: silniki DELPHI


Pliki do pobrania

Motive BOX - przekładnie ślimakowe


Pliki do pobrania

ROBUS - przekładnie walcowe


Pliki do pobrania

VARIO - Wariatory


 

 

 

NEO-WiFi

 

Regulacja przepływu/ ciśnienia/ mocy pompy, centralki hydraulicznej, siłownika hydraulicznego, sprężarki, odkurzacza, wentylatora itp. odbywa się zazwyczaj dzięki zastosowaniu zaworów, przepustnic lub zasuw. Przewężenie tego typu oznacza, że postanowiliśmy nie używać elektronicznego przemiennika prędkości (falownika). Wady tego typu rozwiązania są dość liczne: brak możliwości programowania tempa podnoszenia lub zatrzymywania, synchronizacji kilku urządzeń, mniejsze możliwości interakcji z innymi maszynami i urządzeniami sterującymi (na przykład przetwornik ciśnienia), słabszy dostęp do urządzeń sterowania, większy poziom hałasu, wyższe wartości prądu załączania, a przede wszystkim brak oszczędności energetycznej. Można to porównać do hamowania samochodem bez korzystania z hamulca. Falownik poza tym może ułatwić instalację, ponieważ układ z rozruchem bezpośrednim lub typu gwiazda-trójkąt przewiduje zastosowanie styczników mocy o odpowiednio dobranych parametrach, które pozwoliłyby ochronić urządzenie przed wysokimi łukami elektrycznymi, będącymi skutkiem przepięć, powstających zazwyczaj w tego typu systemach rozruchu. Poza tym należ zawsze pamiętać o systemach ochronnych w silniku, których funkcję pełnią wyłączniki nadmiarowo-prądowe. Wybór odpowiedniego falownika w dużym stopniu upraszcza instalację systemu rozruchu i regulacji, ponieważ jest to urządzenie łączące w sobie wszystkie wyżej wymienione komponenty.

Należy także dodać, że w pewnych zastosowaniach już sam koszt zakupu urządzenia przewężającego (mamy tu na myśli na przykład zawór proporcjonalny w centralce hydraulicznej) przekracza wartość falownika.

 

 

Z NEO-WiFi powyższe przyczyny tracą rację bytu. Pozostają same zalety falownika. Bowiem:

  • NEO-WiFi to moto-falownik, z którym przestają istnieć kable, szafy, instalacja, okablowanie, kolaudacja układu silnik+falownik, a także ryzyko związane z ewentualnymi błędami.

  • Ponieważ rozwiązanie to nie wymaga zastosowania kabli i kabin, gdyż stanowi jedną całość z silnikiem, redukcji ulegają również gabaryty.

  • Programowanie jest łatwiejsze niż obsługa pilota do telewizora

  • Klawiaturę NEO-WiFi można wyjmować i przenosić, wykorzystując ją do zdalnej obsługi; można ją umieścić w dowolnym miejscu w promieniu 20 m od urządzenia. Żadnego okablowania, żadnych przewodów. Samo urządzenie także nie wymaga okablowania, ponieważ jest zasilane indukcyjnie po umieszczeniu na silniku lub w urządzeniu “BLOCK”, może być również zasilane bateriami litowymi. Wyobraźcie sobie na przykład zaletę w postaci instalacji wentylatora na suficie z możliwością sterowania nim z dowolnego miejsca, nie ponosząc kosztów na instalację.

  • Nawet dziecko potrafiłoby obsługiwać urządzenie sterowane czerwonym przyciskiem, zielonym przyciskiem, przełącznikiem lewa - zero - prawa i pokrętłem.

  • Stopień ochrony NEO-WiFi wynosi IP65. Jego klawiatury - IP67

                                        

 

Neo-Pump - do automatycznej kontroli systemów hydraulicznych

https://www.youtube.com/watch?v=7y1J4rFUVy8&feature=youtu.be

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.motive.it

 
realizacja Agencja Interaktywna zets.pl